Sanal Veri Merkezi

Uygulamalarınız için sistemsel altyapı ihtiyaçlarınızı Turkcell Bulut sunucu altyapısı ve otomatize yönetim paneliyle kolayca yönetin!

Sanal Veri Merkezi ile tüm IT Altyapınızı tek bir ekranda yönetebilirsiniz.

Sanal Veri Merkezi ile Veri Merkezinizi Tek bir Ekrandan Yönetin! Geleneksel Veri Merkezi’nin karmaşıklığını unutun. Turkcell Sanal Veri Merkezi Hizmeti ile istemiş olduğunuz altyapıyı geleneksel veri merkezleri ile aynı network yetkinlikleri ve güvenlik ile tasarlayabilir, ek olarak sanallaştırma teknolojileri, otomasyon ve bulut bilişimin sağladığı avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Sanal Veri Merkezi İçin Formu Doldurun, Sizi Arayalım

Turkcell hizmetlerinden yararlanmak için formu doldurun, sizi arayalım.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
İsim Bilgileri
Bilgi Almak İstediğiniz Hizmeti Seçiniz

Ürün Avantajları

Kolay Yönetim

Tek platformdan uçtan uca yönetim paneli.

Maliyet Avantajı

İlk Yatırım ve/veya operasyonel maaliyetlerinden tasarruf imkanı

İşTurkcell Teknoloji ve Kalitesi

İşinizde fark yaratacak Turkcell teknolojisi ve hizmetiyle sunulan çözüm

Güvenlik

Yüksek güvenlik tedbiri ile bilgi güvenliği

Ölçeklendirme

İhtiyacınıza uygun kapasite yönetimi

Sık Sorulan Sorular

Sanal sunucu hizmeti bileşenleri GHZ(işlemci gücü), RAM(bellek), Disk(veri depolama alanı), OS(işletim sistemi), opsiyonel olarak DB(database, veritabanı), firewall ve load balancer bileşenlerinden oluşmaktadır.

İhtiyacınız olan işlemci gücü, bellek, veri depolama alanı, işletim sistemi lisansı ve internet bağlantısı ihtiyaçlarınız sanal veri merkezine tanımlanır. https://svm.turkcellakillibulut.com/firmaisminiz* linkinden kullanıcı adı ve şifrenizle VCloud Director yönetim paneline erişerek sanal veri merkezinizi yönetmeye başlayabilirsiniz. *firma isminiz kısmına firmanıza ait isim veya kısaltma tanımlanır.

https://svm.turkcellakillibulut.com/firmaisminiz* linkinden kullanıcı adı ve şifrenizle VCloud Director yönetim paneline erişerek sanal veri merkezinize ulaşabilirsiniz. *firma isminiz kısmına firmanıza ait isim veya kısaltma tanımlanır.

Kurulum otomasyon ile gerçekleştirlmekte ve tarafınıza platforma giriş için kullanacağını kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz iletilmektedir. Hizmete internetten erişim için static IP’niz hizmete tanımlanarak ek bir güvenlik önlemi alınmaktadır.

Sözleşmenizde aksi belirtilmedikçe servise katılım için herhangi bir taahhüt aranmaz. Servis aylık olarak ücretlendirilir.

Depoladığınız ve yedeklediğiniz tüm dosyalarınız ileri teknoloji ile donatılmış Turkcell veri merkezlerinde banka seviyesinde güvenli ve şifrelenmiş olarak tutulmaktadır. Fiziksel bir veri merkezi ve iletişim ağında olduğu gibi sanal veri merkezinde de farklı VLAN’lar yaratabilir, DMZ aktif edebilir, çoklu kademeli (multi-tiered) ağlar kullanabilirsiniz. Sanal Veri Merkezi hizmetine dahil olarak sunulan sanal güvenlik duvarıyla güvenlik ayarlarınızı yönetebilirsiniz. Turkcell Superonline DDoS atak önleme ve yönetilebilir güvenlik hizmetlerini de kullanarak güvenliğinizi en üst düzeye taşıyabilirsiniz. Sanal Veri Merkezi portaline güvenli erişim için https protokolü ile erişim sağlanmaktadır.

Sanal veri merkezi altyapısı için Turkcell?in de iç ihtiyacı için kullanılan donanım ve yazılım altyapısı kullanılmaktadır. Bu altyapı en üst seviyede hizmet verilmesi amacıyla değişen teknolojik koşullara göre sürekli yenilenmektedir.

Veri veya sistem kaybından korunmak için sunucularınıza yedekleme ürünü almanız gerekmektedir

Evet. Sanal Veri Merkezi self servis ekranları üzerinden konsol erişimi mümkündür.

Evet. Sanal Veri Merkezi self servis ekranları üzerinden bu işlemlerin yapılması mümkündür.

Edge Gateway olarak adlandırdığımız modül ile DHCP, NAT, Firewall, Static Routing, VPN, Load Balancer gibi ağ bileşenlerini kullanabilirsiniz.

Evet. Self servis ekranlarda RBAC (Role Based Access Control) ile farklı yetkilerdeki farklı yetki grupları mevcuttur. Dilerseniz kendiniz de yeni bir yetki grubu oluşturabilir ve belirlediğiniz yetkiler ile sanal veri merkezi platformunun daha verimli kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

3 farklı veri merkezinden sanal veri merkezi hizmeti sağlanabilmektedir. Bu veri merkezleri: Dudullu, Gebze ve Ankara?dır. Kaynaklar farklı veri merkezlerinden alınmış olsa dahi, tek yönetim arayüzünden yönetilmektedir.

Self servis portal içerisinden özel katalog oluşturulabilmektedir. Ancak bu alanın kapasitesi mevcut disk kapasitesinden düşmektedir.

İstenilen kapasitede NL-SAS, SAS ve SSD olarak farklı performanslar sağlayabilen disk (storage) tahsis edilebilmektedir.

Sanal veri merkezi hizmeti verilen veri merkezleri içerisinde yer alan sunucu barındırma co-location ve sanal kaynaklar network seviyesinde entegre edilebilmektedir.

Servis iptali yapmadan önce verilerinizi sanal sunucularınız üzerinden almanız gerekmektedir

Evet, İstediğiniz zaman iptal talebinde bulunabilirsiniz. İptal talebiniz Turkcell Superonline’a ulaşınca ay sonu itibariyle iptal isteğiniz gerçekleştirilir.